Üks levinumaid küsimusi talvisel ajal on seotud päikesepaneelide lumest puhastamisega.
Üldiselt ei pea talvel päikesepaneelide puhastamisega tegelema, sest detsembrist kuni veebruarini ei ole saadav toodang ning rahaline kasu suur, eriti kui puhastamise käigus pannakse ohtu oma elu. On näiteid, kuidas inimesed on kukkunud katuselt alla ja saanud eluks ohtlikke vigastusi (ka lamekatuselt).
Kui tegemist on maapargiga ja on soov liigutada, siis tasub paneele puhastada pehme harja (mitte abrasiivse) või kummikaabitsaga, vajadusel pikendada teleskoopvarrega. Lumelabidat ei soovita kasutada, sest sellel on enamasti metallist ääred, mis võivad agara puhastamise käigus pinnapealselt klaasi kahjustada. Lumekoristamine on tavaliselt pakkunud eramajale toodangu kasvu 2-5 kWh päevas, muidugi oleneb see paljudest tingimustest nagu päikese intensiivsus, temperatuur, kui puhas on paneel jääst/lumest ja muu.
Solar4you soovitus on, et kui elu ohtu ei seata, siis võib liigutamise eesmärgil puhastusega tegeleda, aga kogemus on näidanud, et kui tootmishooaeg veebruari lõpus peale hakkab, sulavad päikesepaneelid lume alt ise välja päeva jooksul ja tootmine hakkab pihta.
Hoolitsemine muudel aastaaegadel:
Päikesepaneelid ei vaja üldiselt eraldi hooldust ega pesemist, sest meie kliimas on sademeid piisavalt, mis tolmu ja mustuse maha pesevad, kuid muud elektriühendused tasuks ikkagi üle hooldada – lähemalt saab hoolduse kohta lugeda siit. Mõni kevad võib juhtuda, et õietolmu on keskmisest rohkem, mistõttu võib neid madala survega survepesuga või vee ning lapiga pesta. Oluline on ka jälgida, et päikesepaneelide peale ei jääks jäädavalt lindude väljaheiteid või maa peal ei kasvaks paneelide ette hein – tugev plekk või konstantne varjutus võib tekitada pikema aja järel „kuuma laigu“ (inglise k. Hot spot). „Kuum laik“ langetab päikesepaneeli efektiivsust ning sellega langeb jäädavalt terve paneeli võimekus elektrit toota.