Eraklient

Muuda oma kodu keskkonnasõbralikumaks ning säästa igakuistelt elektrikuludelt. Päikeseenergia on tõhus valik ning päikesepaneelide kasutegurit saab mugavalt prognoosida.

Päikesepaneele on võimalik kasutada mitmel eri hoonel ning viisil. Kõige levinumaks viisiks on katusele paigaldatud paneelid, kuid selle variandi kasuks otsustades tasub üle vaadata oma katuse hetkeline seisukord. Juhul kui katus vajaks lähimas tulevikus värskendust või remonti, tasuks see teostada enne päikesepaneelide paigaldamist. Päikesepaneelide süsteemi planeerimisel on olulisemateks osadeks paigaldusalune pind ja elektritarbimine.  Süsteemi paigalduseks sobivaim oleks paigutada paneelid maapinnale, mille puhul saab süsteemi suunda ja suurust valida vastavalt vajadusele, kus katus võib tihtipeale piiranguid seada.

Päikesepaneelide paigaldus

Mitmekülgseid võimalusi pakkuvaid päikesepaneele saab paigaldada nii tihedal asutusalal kui ka sisemaal, ilma et see mõjutaks energiatootlikuse potentsiaali. Aitame leida sobivaima paiga päikesepaneelide paigaldamiseks, mis tagab suurima tootlikuse.

Tutvu lähemalt päikesepaneelide paigaldusega

Päikesepaneelide tasuvus

Päikesepaneelide tasuvuse arvutamises on kõige olulisemateks faktoriteks päikesepargi rajamise maksumus, paneelide aastane toodang, üldine elektri hind ning erinevad toetused. Tuginedes minevikule võib eeldada, et elektrihind jääb püsivalt tõusuteele.

Eramaja lahendused

Eramajade puhul jäävad tasuvusajad umbes 9-13a vahemikku, sest väga palju sõltub tingimustest, kuhu päikesepaneelid paigaldatakse. Sellised tasuvused on reaalsed koos toetustega, ilma toetusteta jäävad tasuvusajad üle 12a. Kõige kasulikum on ise energia ära tarbida, sest sellisel juhul ei pea võrgust vajaminevat energiat koos võrgutasude ja aktsiisidega soetama.

Väga oluline on investeerida kohe algul ka kvaliteetsesse komplekti, sest süsteem peab suutma vastu pidada vähemalt 25a. Kui paigaldatakse tundmatu tootja päikesepaneelid või inverter, siis võib kiiresti tekkida olukord, kus paari aasta möödudes vajab süsteem väljavahetamist ning see kulu on tihtipeale märkimisväärne. Samamoodi pikendab see kohe tasuvusaega ning see ei ole mõistlik.

Kindlasti võib tekkida küsimus, et kuidas määrata kindlaks head tootjat ning välistada tundmatud pakkujad?

Kõige lihtsam vastus on, et valida tuleks tuntud päikesepaneelide paigaldaja, kellel on suured referentsid ette näidata ning kes on turul pikalt tegutsenud. Solar4you on toimetanud alates 2012 aastast ja kasutame vaid kõrgkvaliteetseid JA Solari päikesepaneele.

Päikeseparkide maksumus ja toodang on igal projektil individuaalne ning on võimalik välja arvestada enne päikesepargi paigaldamist.

Klientide tagaside

Urmeti tagasiside ehitusest:

“Solar4you meeskonnaga on olnud väga meeldiv koostöö, alates esimesest kokkupuutest kuni lõpuni välja. Meeskond on professionaalne ning materjalid, mida kasutatakse kvaliteetsed. Kliendiga suhtlemine meeldiv ning arvestatakse kliendi vajadusi, ettepanekuid, kui ka antakse erinevate tegevuste osas nõu. Kliendiga suheldes leiavad lahendused, mis on just parimad kliendile.

Minule paigaldati 10 kw päikesepark. Algselt plaanisin paigaldada paneelid katusele, kuid koostöös Solar4you-ga leidsime, et mõistlik oli paigaldada maapinnale. Firma esindaja tuli kohale ja vaadati asukoht ja olukord üle ning selle käigus saingi parima lahenduse. Algselt ei olnud mul aimugi, kuidas päikesepaneelid töötavad, kuid kogu selle töö käigus andis Solar4you meeskond mulle väga hea ülevaate mis, kuidas ja millal. Meeskond pidas kinni lubatud kuupäevadest ning hoidis mind kursis kogu protsessiga. Kuna tegemist oli “võtmed kätte” lahendusega ei pidanud ise pead vaevama dokumentide osas, kuna vaja on esitada erinevaid dokumente mitmetesse asutustesse siis selle tegi ära Solar4you. Samas saadeti ka kõik vajalikud dokumendid minule.

Juhendatakse ka kuidas taotleda riigi toetust. Pargi paigaldamine oli kiire ja töö kvaliteetne ning Elektrilevilt sain loa pargi sisselülitamiseks juba nädal peale pargi paigaldust (selleks on vajalik uus leping Elektrileviga). Praegusel hetkel park töötab ja ootan ainult päikesepaistelist ilma. Päikesejaama tööd jälgin ka kodust eemal olles vastava rakenduse kaudu, mis on väga mugav.Ja juba mõlgutan mõtteid, lisada paneele juurde ja laiendada päikeseparki.  Minu päikesepargi pildid on ka Solar4you lehel üleval. Suured tänud Solar4you meeskonnale.”

Hannese tagasiside koostööst Solar4you’ga:

“Solar4You’ni jõudsin läbi juhuse, kui sai loetud internetis ühte artiklit ja otsustasin hinnapakkumist ka nendelt küsida. Solar4You pakkumine ei erinenud hinna poolest, vaid tehnoloogia oli uuenduslikum kui teistel. Enamus pakkus 280W paneele ja aasia päritolu inverterit. Kuid otsustasin valida 360W paneelid ja ABB inverteri, mis tundus minu jaoks parim valik.

Hinnapakkumisest kuni päikesejaama paigalduseni sujus suhtlus väga ladusalt. Mul oli igast etapist ülevaade olemas. Projekti koostamine ja omavalitsusega (Rae vald) suhtlemine oli kõik Solar4You õlul ning kogu protsess läks ladusalt.

Päikesepark sai käivitatud veebruari alguses ja juba esimesel kuul vähenes elektri arve umbes 20%. Märtsis olin juba elektriga plussis ehk tootsin rohkem kui tarbisin. Loomulikult oleneb kõik meil ilmast – palju meil päikest mingil kuul on.

Tasuvuses ei ole kahtlust, kuna päikesejaama tööiga on vähemalt 3 korda pikem kui tasuvusaeg. Lisaks annab eratarbijale boonust ka 2020.a lõpuni makstav taastuv- energia toetus, mis tasuvusaega lühendab.

Kõige suurem muutus minu jaoks on põhielektritarbimise nihutamine päevasele ajale, sest mida rohkem ise tarbid enda toodetud elektrit seda kasulikum on.”

Levinumad küsimused

Sul on küsimus päikeseenergia kohta või vajad täpsustavat lisainfot paneelide kohta.
Meie müügikonsultandid aitavad sind!

Võta ühendust